26 Ekim 2015 Pazartesi

Kuzey Ali'nin resim çalışmaları

 Son zamanlarda ki çalışmalarımız ,yukarıdaki resmine bir isim bile verdi '' GÜRÜLTÜ'' .Resim yaparken biz çok gürültülü konuşuyorduk sanırım ! Genelde orman yapıyoruz yeni okumaya başladığımız kitapdan alıntı galiba ,gök kuşağı,ağaç ve çiçek.
                     Suluboya da yağmur nasıl yapılır gösterdim bu da ilk deneme yağmuru.


            

Evcil hayvanımız bonbonu resmetti ve babasına hediye etti Kuzey Ali.Yağmurlu bir havada bonbon gezintiye çıkmış,tabi bu fırçayı sıçratma işi evi de batırdı.   


Rutin pazar park gezintimiz de bol bol yaprak ve çam iğnesi topladık ve eve gelir gelmez de resmini yaptı.Çok güzel oldu ,babayla ben bayıldık .


          


Suluboya kadar olmasa da pasteli de çok seviyor ara ara yapıyor.Yine park ,ağaç ve ağacın yaprakları çok güzel olmuş.Kırmızı yol ve küçülen ağaçlar vallahi süper.
   


      


Elektrik kesintisi bize engel olamaz mum ışığı olmasa da kandil ışığında resme devam.''Annecim ben sanatçımıyım? çünkü çok  güzel resimler yapıyorum'' Kuzenim Aslı'nın atölyesini ziyaret sonrası sorduğu soru,kesinlikle çok etkilenmişiz. Bu resimde de renkli ağaçlar ,havada çiçekler ,gri şelale  kompozisyonlu suluboya çalışması.


2 yorum:

Aslıhan Kaplan Bayrak dedi ki...

Harika ������
Sanatçı olacak oğlumuz besbelli ������

Anıl Akiş dedi ki...

Resim e karşı mutlaka yönlendirilmeleri yapılmalı, ufak yaşlarına rağmen çok yetenekliler. Resim Kursu İzmir